Experţi Cheie

News

EXPERȚII CHEIE DIN STATUL MEMBRU PE COMPONENTE

 

Dna. Lidia Retkowska-Mika – Componenta 1
Instituția:
Oficiul pentru înregistrarea Medicamentelor, Dispozitivelor Medicale și Biocidelor din Republica Polonă
E-mail: lidia.retkowska@urpl.gov.pl

Dna. Lina Laurinavičiūtė Componenta 2
Instituția:
Agenția de Stat pentru Controlul Medicamentelor pe lângă Ministerul Sănătății al Republicii Lituania
E-mail: linalaurinaviciute@vvkt.lt

Dna. Aleksandra Rodatus-Gil – Componenta 3
Instituția:
Oficiul pentru înregistrarea Medicamentelor, Dispozitivelor Medicale și Biocidelor din Republica Polonă

E-mail: aleksandra.rodatus@urpl.gov.pl

Dna. Gita Krukienė – Componenta 4
Instituția:
Ministerul Sănătății al Republicii Lituania
E-mail: gita.krukiene@sam.lt

Dna. Gražina BobelienėComponenta 5
Instituția:
Ministerul Sănătății al Republicii Lituania

E-mail: grazina.bobeliene@sam.lt

 

EXPERȚII CHEIE DIN ȚARA BENEFICIARĂ PE COMPONENTE

 

Dna. Corina Iacob – Componenta 1, Componenta 5
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova
E-mail: corina.iacob@amdm.gov.md

Dna. Lina Gudima Componenta 2
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova
E-mail: lina.gudima@amdm.gov.md

Dna. Silvia Cibotari – Componenta 3
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova

E-mail: silvia.cibotari@amdm.gov.md

Dna. Gabriela Jeleznii – Componenta 4
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova

E-mail: gabriela.jeleznii@amdm.gov.md

Noutați

21
oct
2020

Directorul General al Agenției Medicamentului și Dispozitivelor Medicale (AMDM), Eremei Priseajniuc, a avut o întrevedere de lucru cu Eugene Zaika, director general al Companiei Farmaceutice Elveți

14
oct
2020

Directorul Agenției Medicamentului și Dispozitivelor Medicale, Eremei Priseajniuc, a avut o întrevedere cu președintele executiv al Asociației Investitorilor din România în Republica Moldova, Dan N

09
oct
2020

Directorul general al Agenției Medicamentului și Dispozitivelor Medicale, Eremei Priseajniuc, a semnat astăzi, autorizația pentru importul a încă 5 000 de flacoane de Remdesivir, acesta fiind primu

Development and support SEMSEO

(c) 2015. Agenţia Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale