Experţi Cheie

EXPERȚII CHEIE DIN STATUL MEMBRU PE COMPONENTE

 

Dna. Lidia Retkowska-Mika – Componenta 1
Instituția:
Oficiul pentru înregistrarea Medicamentelor, Dispozitivelor Medicale și Biocidelor din Republica Polonă
E-mail: lidia.retkowska@urpl.gov.pl

Dna. Lina Laurinavičiūtė Componenta 2
Instituția:
Agenția de Stat pentru Controlul Medicamentelor pe lângă Ministerul Sănătății al Republicii Lituania
E-mail: linalaurinaviciute@vvkt.lt

Dna. Aleksandra Rodatus-Gil – Componenta 3
Instituția:
Oficiul pentru înregistrarea Medicamentelor, Dispozitivelor Medicale și Biocidelor din Republica Polonă

E-mail: aleksandra.rodatus@urpl.gov.pl

Dna. Gita Krukienė – Componenta 4
Instituția:
Ministerul Sănătății al Republicii Lituania
E-mail: gita.krukiene@sam.lt

Dna. Gražina BobelienėComponenta 5
Instituția:
Ministerul Sănătății al Republicii Lituania

E-mail: grazina.bobeliene@sam.lt

 

EXPERȚII CHEIE DIN ȚARA BENEFICIARĂ PE COMPONENTE

 

Dna. Corina Iacob – Componenta 1, Componenta 5
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova
E-mail: corina.iacob@amdm.gov.md

Dna. Lina Gudima Componenta 2
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova
E-mail: lina.gudima@amdm.gov.md

Dna. Silvia Cibotari – Componenta 3
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova

E-mail: silvia.cibotari@amdm.gov.md

Dna. Gabriela Jeleznii – Componenta 4
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova

E-mail: gabriela.jeleznii@amdm.gov.md

Noutăţi

21
ian
2020

Directoratul pentru Calitatea Medicamentelor și Îngrijirea Sănătății (EDQM) a Consiliului Europei în vizită de lucru la AMDM

24
dec
2019

Mesaj de felicitare cu ocazia sărbătorilor de iarnă!

17
dec
2019

În atenția deținătorilor certificatelor de înregistrare cu privirea la Nitrozamina

Development and support SEMSEO

(c) 2015. Agenţia Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale