Experţi Cheie

News

EXPERȚII CHEIE DIN STATUL MEMBRU PE COMPONENTE

 

Dna. Lidia Retkowska-Mika – Componenta 1
Instituția:
Oficiul pentru înregistrarea Medicamentelor, Dispozitivelor Medicale și Biocidelor din Republica Polonă
E-mail: lidia.retkowska@urpl.gov.pl

Dna. Lina Laurinavičiūtė Componenta 2
Instituția:
Agenția de Stat pentru Controlul Medicamentelor pe lângă Ministerul Sănătății al Republicii Lituania
E-mail: linalaurinaviciute@vvkt.lt

Dna. Aleksandra Rodatus-Gil – Componenta 3
Instituția:
Oficiul pentru înregistrarea Medicamentelor, Dispozitivelor Medicale și Biocidelor din Republica Polonă

E-mail: aleksandra.rodatus@urpl.gov.pl

Dna. Gita Krukienė – Componenta 4
Instituția:
Ministerul Sănătății al Republicii Lituania
E-mail: gita.krukiene@sam.lt

Dna. Gražina BobelienėComponenta 5
Instituția:
Ministerul Sănătății al Republicii Lituania

E-mail: grazina.bobeliene@sam.lt

 

EXPERȚII CHEIE DIN ȚARA BENEFICIARĂ PE COMPONENTE

 

Dna. Corina Iacob – Componenta 1, Componenta 5
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova
E-mail: corina.iacob@amdm.gov.md

Dna. Lina Gudima Componenta 2
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova
E-mail: lina.gudima@amdm.gov.md

Dna. Silvia Cibotari – Componenta 3
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova

E-mail: silvia.cibotari@amdm.gov.md

Dna. Gabriela Jeleznii – Componenta 4
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova

E-mail: gabriela.jeleznii@amdm.gov.md

Noutați

30
apr
2021

Stimați cetățeni, dragi colegi,

12
apr
2021

Dat fiind interesul sporit ce se atestă în spaţiul public în ultimele zile faţă de informaţiile despre vaccinul CoronaVac, Agenţia Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale (AMDM) vine cu următoare

24
mar
2021

Reprezentanți ai Agenției Medicamentului și Dispozitivelor Medicale în colaborare cu Ministerul Sănătății Muncii și Protecției Sociale și Agenția Națională pentru Sănătate Publică, Consiliul Audiov

Development and support SEMSEO

(c) 2015. Agenţia Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale